آشنایی با مرکزتلفن آلکاتل لوسنت

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی و ارتباطات گسترده تحت شبکه های اجتماعی ، نوع ارتباطات جامعه بشری با تغییرات شگرفی مواجه شده است .

روش های سنتی ارتباطات جای خود را به ارتباطات از راه دور و یا استفاده از درگاه های مختلف ارتباطی داده اند . یکپارچه نمودن این درگاه ها برای ارائه سرویس های بهینه و با کیفیت بالا در راستای ارتقا کسب و کارها و کسب رضایتمندی مشتریان از مهمترین اهداف هر تولید کننده ای می باشد .

در این راستا شرکت آلکاتل لوسنت با تولید محصول جدید خود تحت عنوان  Alcatel-Lucent Open Touch مرزهای ارتباطی را شکسته و همه درگاه های ارتباطی را در یک بسته فراهم نموده است .

Alcatel-Lucent OpenTouch

بخش مرکز تلفن آلکاتل لوسنت به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر پشتیبانی از استانداردها و تجهیزات سنتی شبکه های مخابراتی می تواند به راحتی امکانات و تکنولوژی های جدید را نیز پوشش دهد و یک شبکه یکپارچه ارائه نماید . شبکه ای شامل IP-Phone  ها در کنار گوشی های انالوگ .

media gateway

Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise

محصول مخابراتی مرکزتلفن الکاتل لوسنت برای شرکت ها و سازمان های متوسط تا بزرگ تحت نام OXE شناخته می شود . این محصول بر پایه سیستم عامل لینوکس بوده و به صورت شبکه های گسترده تا بیش از 100 هزار کاربر را پشتیبانی می کند .

Office (OXO)

Enterprise (OXE)

Single Processor

Dual Processor

Non Redundant

Full Redundant

Small Medium

Medium Large

این محصول قابلیت نصب بر روی سرورهای استاندارد را داشته و قسمت Media Gateway  آن تحت دو مدل ارائه شده است :

 

1- IP Crystal Server

2- IP Rack Server

مرکز کنترل تماس یا Call Server (CS)

بسته به نوع و مدل مدیا گیت وی استفاده شده ، می توان از کارتها و یا سرورهای استاندارد به عنوان مرکز کنترل سیستم یا CPU/CS استفاده نمود .

پایگاه داده/دیتابیس سیستم

 

دیتابیس این سیستم شامل همه تنظیمات سیستمی می باشد . تنظیمات و برنامه هایی که برای رفع نیاز مشتری اعمال شده است . به این دیتابیس MAO می گویند .

 

لایسنس/ کلید فعال سازی سیستم

لایسنس های مشتری نیز در سرور بارگذاری می گردد . به لایسنس های این سیستم OPS می گویند . لایسنس ها بر اساس شماره شناسه CPU سیستم تولید می شود . لایسنس ها از چهار فایل مستقل به نام های زیر تشکیل شده اند :

hardware.mao

xx.swk

xx.hw

xx.zip

xx.sw4760

این فایل ها در مسیر /usr4/BACKUP/OPS ذخیره شده و در مسیر /usr3/mao نصب می گردد . این کار سبب تولید دو فایل زیر در این دایرکتوری می گردد :

hardware.mao

software.mao